mouth-guard-4791772-1280.jpg
Autor fotky: Ilustrační foto: pixabay.com
zpět

Koronavirus není lepší než chřipka. Vždyť je z Číny


28. 1. 2020

Nechápu, proč média nedají více prostoru k vyjádření lékařským kapacitám, které by mohly veřejnost uklidnit - vysvětlit, že koronavirus je sice nebezpečný, zmutovaný vir, avšak ne několikanásobně nebezpečnější než běžná chřipka. A tak se raději dozvídáme, že v Kroměříži, Opavě, Českých Budějovicích je podezřele kašlající osoba. A čtenáři panikaří, proboha, už je to tak blízko!

Ve světě chřipka skolí dokonce až 500 000 lidí ročně. Jsou to většinou lidé chronicky nemocní, lidé s nízkou imunitou, nejčastěji pak lidé starší 65 let. Ano, my senioři jsme ti nejohroženější. To ale neznamená, že musíme hned panikařit a skupovat v lékárnách roušky.

Jak známo, z Číny proudí do celého světa zboží nevalné až pochybné kvality. Nevěřím, že rudý koronavirus je kvalitnější než "obyčejná" chřipka. Porovnáme-li výše uvedená čísla s počtem úmrtí na koronavirus, a vezmeme-li v úvahu, že hustota obyvatelstva ve Wu-chanu je zhruba 1300 lidí na kilometr čtvereční, vychází z toho čínský koronavirus jako běžná čínská nekvalita.

Dbejme na hygienu, myjme si ruce, ale hlavně nepanikařme.

Na zdraví!

Počet zobrazení: 83