ING-39829-10325.jpg
Autor fotky: FOTO: Ingimage
zpět

Kombinací vakcín vznikl omlazovací koktejl. Chyba v americkém očkovacím centru možná spustí revoluci v medicíně


1. 4. 2021

Eric, který posledních deset let strávil na invalidním vozíku kvůli těžkým komplikacím spojeným s diabetem, po třech dnech od aplikace druhé dávky vakcíny začal pociťovat výrazné zlepšení svého zdravotního stavu. Ustal jeho třes rukou, zmizely mu podlitiny na nohou a dokonce se na pravou nohu po deseti letech postavil. Navíc krevní test prokázal, že všechny zvýšené hodnoty se vrátily do normy. Po 14 dnech se Eric postavil na svůj oblíbený skateboard, na kterém jezdil v mládí.

Lékařské kapacity společně s vědci ihned začali zkoumat, zda je možné, aby kombinace dvou vakcín měla takové účinky. „Týmy obou farmaceutických firem už začaly pracovat na analýzách obou vakcín, připravují kombinační vakcínu, která se bude testovat. Více k tomu v tuto chvíli sdělit nemůžeme,“ uvedl Lou Hope z amerického Hope Institute, který se zabývá nadějnými farmaceutickými látkami.

Do spolupráce se už přidal i další farmaceutický gigant Johnson&Johnson, známý kosmetickými produkty pro děti. Kombinací Pfizeru, Moderny a Johnson&Johnson by mohl vzniknout omlazovací koktejl pro ženy. První testy ukazují, že dobrovolnicím nad šedesát let mizí vrásky. „Myslíme si, ale potvrzovat to ještě nemůžeme, že by to mohlo fungovat,“ potvrdil regionální šéf společnosti Peter Peter.

Vědci se zatím k prvním výsledkům míchaných vakcín staví rezervovaně. „Nějak se mi tomu nechce věřt, že by něco takového vzniklo bez vědců? Na druhé straně je fakt, že i největší vědecké objevy vznikly dílem náhody, dílem procesu pokus-omyl. Každopádně by to znamenalo revoluci v medicíně,“ uvedl americký imunolog českého původu prof. Jiri Clever.

Po zprávě z amerického Cowtonu pustiy do spolupráce ruské a čínské laboratoře a začínají míchat ruský Sputnik V a čínský CoronaVac. Podle zatím neověřených informací však čínsko-ruská spolupráce může skončit krachem. Obě země se údajně nemohou shodnout na poměru, v jakém by novou vakcínu míchali. Rusko v ní chce mít minimálně 60 % Sputniku, Čína zase alespoň 70 % CoronaVacu. Každopádně prezidentův poradce Roman Prymula tuto novou vakcínu doporučuje. Václav Klaus starší, který nosí neroušku a očkování dosud odmítal, nyní zvažuje, že by si kombinační vakcínu aplikovat nechal. Podle politologů to dokazuje jeho plánovanou kandidaturu na prezidenta v příštích volbách.

 

Psáno 1. apríla 2021

Počet zobrazení: 223