19860c922247bb58a865f356a6e48c31_201508061242421.jpg
zpět

Second hand není sprosté slovo


11. 8. 2015

Dobře vypadat, znamená líbit se. Že v našem věku není komu? Kdepak! Vládne tady kult mládí a ženy nad 40 jako by neexistovaly. A co teprve my, seniorky?

Žádný problém, dámy! Upravujeme se především pro sebe, pro pochvalu kamarádky či k nelibosti sousedky. A co naše vnoučátka? Hlavně holčičky ocení voňavého dědečka a šmrncovní babičku. Nepřehlédnou naše nové šaty, účes a chválou nešetří. Není toto dost pádný důvod zamyslet se nad sebou? 

Jako ostatně vše, i šaty je potřeba občas obměnit, doplnit a hlavně omladit. To platí i o našem myšlení a smýšlení. 

My, dámy ve věku, se často dopouštíme chyb právě ve stylu oblékání. Chceme zůstat "diblicí", nebo lacinou "tuctovkou"? Anebo zbytečně ubíjíme svojí zralou krásu a šarm v usedlém a někdy až příliš "babském" oblečení. Tolik zajímavých žen zaniká nebo se zesměšní ve špatně zvoleném oblečení. Často nosíme staré a dávno nepadnoucí věci jen kvůli tomu, že naše generace je zvyklá šetřit. A utrácení za oblečení považujeme za hřích.

Samozřejmě, že v důchodu musíme víc počítat. Zralý věk je ale jistá fáze života, která si ale alespoň pomyslnou kvalitu zaslouží. Ve všech směrech. Sebeúctu můžeme projevit i tím, že o sebe pečujeme. 

"Šaty dělají člověka" není jen staré rčení. Je to možná klišé, ale všichni víme, že funguje. Jak tedy dobře vypadat, jak se dobře oblékat a přitom mnoho neutrácet?

Jedním z řešení je navštívit dobrý second hand. Vejděte, neodsuzujte předem. Vkusný interiér vás vtáhne a nažehlené oblečení na ramínkách podle barev a stylů vás určitě zaujme. A první dojem je i tady důležitý. Šátky, šály, kabelky, bižuterie... to vše můžete v sekáčku najít. A když je za pultem přijemná dáma ochotná poradit, tak tomu říkám "dobrá volba". Určitě neodcházejte a rozhlédněte se!

Ceny v obchodech z druhé ruky jsou velmi přijatelné. Záleží na kvalitě, zánovnosti, případně značce. V sekáčku nemusíte sehnat to, co právě potřebujete. Ale jestliže vás něco osloví, tak do toho jděte. "Vychytané" kousky tam dlouho nevydrží. Doma pak budete litovat. Stejnou věc už sotva potkáte. Už i proto, že některé obchůdky nabízí modely z přehlídek nebo originály. 

Výhodou zboží je, že hned vidíte, co s materiálem udělalo vyprání. U vlny je to velký bonus. Kvalitní vlněné zboží seženete už téměř jenom v second handu nebo v lepších značkách. Cena je ale nesrovnatelná. Též nabídka stylů je neporovnatelně větší než v běžných obchodech. Tady je nejlepším rádcem dobrý vkus. 

Nesnažte se celý outfit vytvořit z věcí ze sekáče. Většinou se to pozná. Sladit jednotlivé kusy oblečení představuje pohrát si. Nejlepší je kombinovat. Například s kousky z vaší oblíbené značky. To, co ušetříte na oblečení, investujte do kvalitních bot a kabelky. Ty celek vyváží a budete vypadat jako z módního domu.

Dobré sekáčky často kopírují atmosféru butiků, takže se tam budete i příjemně cítit. Second hand je určitě motivací, jak "sáhnout" do svého šatníku častěji a bez výčitek svědomí.

Dámy, které jste to ještě nezkusily, nechte se inspirovat!

Počet zobrazení: 49