dsc3884-201405262122163-1.jpg
Autor fotky: FOTO: archiv redakce
zpět

Fenomén jménem šátek. Ideální doplněk pro dámy vyššího věku


20. 9. 2020

Nahrazuje oděv, klobouk, vplétá se do vlasů. V zimě hřeje, v létě chladí. Obléká i cudně odhaluje. Je kreativní a nadčasový. Nepodléhá módním trendům. Nebo že by přece jen?

Šál, nebo šátek?

Módní řetězce jsou dnes plné „tunelů" čili obřích šálů. Z méně či více kvalitních materiálů, různých barev a vzorů. A tak se kolem krku dívek a žen každého věku pyšní „obří" chomout. Jen ledabyle omotán, protože s ním se dá jen pramálo tvořit. Nosí se ať je teplo či zima, ke kozačkám i žabkám, ke každému stylu, při každé příležitosti. Tunel je prostě „in“. Škoda, že klasická podoba šátku mu není konkurencí. I když asi každá žena má ve svém šatníku nějaký ten kousek, zvláštní oblibě se v současnosti netěší. Může za to davové šílenství jménem „tunel“?

Renomované značky sice dál vyrábí kolekce skvostných šátků, jsou to ale originály, pro většinu žen cenově nedostupné. Pár dobrých butiků nabízí šátečky, šátky i šály jako doplněk k oblečení. I v některých nápaditých second handech můžete získat nádherné šátky z „druhé ruky“. Zkrátka najít obchod pouze se šátky je u nás rarita. Co se nenabízí v nákupních centrech, jako by nebylo.

K mému potěšení jsou šátky stále součástí většiny uniforem a zdobí též mnoho dam ve formálním oblečení. Ženy, které stejně jako já milují šátky, si vždy najdou svého prodejce. Ty také vědí, proč tento článek píši.

Šátek jako šperk

I když kdysi byl šátek víc doplňkem muže nežli ženy, dnes jej kvůli zdobnosti nosí více dámy. U mužů většinou symbolizoval jejich postavení a měl tedy vlastní vzor, tvar i velikost. Dnes reprezentuje jisté bohémství a tak bezesporu spoustě pánů nesmírně sluší.

Dámy, šátek je jako šperk! Jednoduché i fádní oblečení mění v zajímavé. Pár obyčejných triček či svetříků a pár dobře vybraných šátků vám pomůže vytvořit mnoho nápaditých modelů pro každou příležitost. Barevně lichotící vaší pleti, či souznívající s oděvem, podtrhne vaši krásu. Způsob vázání a materiál ještě zvýrazní efekt. Romantický volán, velkolepé fiží, mašle či uzel? Těmito prvky můžete změnit styl vašeho oblečení podle svých představ.  Vše záleží na vás, jak si pohrajete, co vykouzlíte. Šátek podporuje vaši tvořivost i fantazii. Můžete být pokaždé jiná, ač v tom samém oblečení i bez velkých finančních výdajů a zbytečného hromadění oblečení.

Šátkem také můžete korigovat postavu. Prodloužit krk, rozšířit ramena, zúžit boky nebo také zvýraznit poprsí. Uchrání vás před sluncem, oděje na pláži. Můžete si uvázat turban, udělat růži nebo nápaditý náhrdelník či náramek. To vše lze s trochou šikovnosti, trpělivosti a s vhodným šátkem vytvořit. Hodí se k němu jak klasická brož, tak i módní bižuterie.  

Se šátkem prostě nic nezkazíte. Budete vždy elegantní a stylová. A také originální, a ne jen„ jedna z davu“.

Počet zobrazení: 92